http://www.wannawatches.com

Tarım ve Orman Bakanlığı 826 İşçi Alımı Kura Sonucu » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 06:54

Tarım ve Orman Bakanlığı 826 İşçi Alımı Kura Sonucu

Tarım ve orman bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı iş kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere ilana çıkılan826 işçi alımı kura sonucu açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı 826 İşçi Alımı Kura Sonucu
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 19:51

Yapılan duyuruda “Bakanlığımız taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere İŞ-KUR kanalıyla ilana çıkılan 826 daimi İşçi alımı için Noter tarafından kura çekim işlemi 16.01.2021 tarihinde 10:00-20:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir” denildi.

Adayların kura sonucuna yönelik işlemleri ise 17.01.20201 tarihinde tamamlandı.

Bu kapsamda işçi olarak yerleşenlerin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, başvuruda bulundukları kuruluş müdürlüklerinde alınacak. göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacak ve aşağıdaki belgeler istenecek.

Asil adaylar;

  1. Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı) örneği.
  2. İkametgah belgesi. (e-Devlet çıktısı geçerlidir).
  3. Adli Sicil Durum Belgesi. (e-Devlet çıktısı geçerlidir)
  4. Askerlik Durum Belgesi. (Askerlik Şubesi onaylı veya e-Devlet çıktısı geçerlidir)
  5. Başvurmuş olduğu açık iş pozisyonunu için gerekli olan öğrenim belgesi
  6. Özel şartlarda belirtilen diğer sertifikalar.
  7. Çalışmaya engel bir sağlık halinin olmadığına dair sağlık raporu.

ile birlikte; En geç 22.01.2021 tarihi mesai saati sonuna kadar başvuruda bulunduğu işyerine müracaat ederek, belgelerin teslim edilmesi gerekmekte. Yine Bakanlıktan yapılan açıklamada “Belge teslimi şahsen yapılacak olup posta, kargo, kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.” denildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın devamı şu sekilde: “Teslim alınan belgeler işyerlerimiz tarafından Personel Genel Müdürlüğüne iletilecek olup, Personel Genel Müdürlüğü nezdinde oluşturulan Kura ve İnceleme Komisyonu tarafından incelendikten sonra atama işlemleri gerçekleştirilecektir. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Asil adaylardan başvurmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımadığı sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine sırasıyla yedek adaylardan atama yapılacaktır. Yedek adaylar için yapılacak duyuru internet sayfasımızdan ayrıca ilan edilecektir.”

Bakanlıktan yapılan ilanı görmeyip başvuru yapmayan adaylar herhangi bir hak talep edemeyecek ve adreslerine tebligat yapılmayacak.

Kura sonucunda atamaya hak kazanan asil ve yedek adayların listesi;

Kura sonuçları için tıklayınız.