http://www.wannawatches.com

Suriyeli öğrenciler için 2 bin 78 geçici süreli öğretici alınacak » Kamu BilgiKamu Bilgi

29 Şubat 2024 - 05:20

Suriyeli öğrenciler için 2 bin 78 geçici süreli öğretici alınacak

Suriyeli öğrenciler için 2 bin 78 geçici süreli öğretici alınacak
Son Güncelleme :

28 Şubat 2017 - 16:14

MEB’in sitesinden yaptığı duyuruya göre Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında 981 sınıf öğretmeni, 597 Türkçe öğretmeni ve 500 rehber öğretmen olmak üzere toplam 2 bin 78 geçici süreli öğretici alınacak.

MEB sitesindeki ayrıntılar şu şekilde;

Millî Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Birliği arasında imzalanan “Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu” projesi kapsamında, Geçici Eğitim Merkezlerinde ve Suriyeli öğrencilerin yoğun olduğu Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışmak üzere geçici süreli öğretici alınacak.

Geçici Koruma Kanunu kapsamındaki Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretmek ve bu kurumlarda yürütülen rehberlik hizmetlerini geliştirmek amacıyla, “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” kapsamında 981 sınıf öğretmeni, 597 Türkçe öğretmeni ve 500 rehber öğretmen olmak üzere toplam 2 bin 78 geçici süreli öğretici alınacak.

Başvurular 27 Şubat -2 Mart tarihleri arasında

Geçici süreli öğretici alımı başvuruları 27 Şubat -2 Mart tarihleri arasında alınacak, 6 – 8 Mart tarihleri arasında mülakatlar gerçekleştirilecek, yerleştirme sonuçları ise 13- 15 Mart tarihleri arasında ise yerleştirme sonuçları ilan edilecek.

 

Başvurular (meb.gov.tr) (pictes.meb.gov.tr/ ) (hbogm.meb.gov.tr/) elektronik adresleri üzerinden yapılacak.

 

Geçici süreli öğretici alımına ilişkin duyuruya ulaşmak için tıklayınız

kaynak: meb.gov.tr