http://www.wannawatches.com

E-KPSS Branş Bazında Sıralamalar ÖSYM Tarafından Açıklandı » Kamu BilgiKamu Bilgi

27 Mayıs 2024 - 12:20

E-KPSS Branş Bazında Sıralamalar ÖSYM Tarafından Açıklandı

E-KPSS Branş Bazında Sıralamalar ÖSYM Tarafından Açıklandı
Son Güncelleme :

13 Aralık 2016 - 14:15

2016 EKPSS brani bazında sıralamalar ÖSYM tarafından açıklandı. Branş bazında sıralamalar için haberin devamına bakınız…

Adaylar, aday işlemleri sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekler.
ÖSYM’nin duyurusu şöyle:

“2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI”