http://www.wannawatches.com

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı.Kamu Bilgi

25 Nisan 2024 - 01:44

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı.

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı.
Son Güncelleme :

23 Ekim 2016 - 0:58

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu İnternet sitesinden yayınladığı açıklamayla vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı.

    ABD Başkonsolosluğu vatandaşlarına internet sitesinden , “Türkiye’nin Güneydoğu Bölgesinden, özellikle Türkiye-Suriye sınırından uzak durmalarını, turistik alanlarda kalabalık gruplardan uzak durmalarını, halka açık alanlarda dikkatli olmalarını, siyasi mitinglerden uzak durmalarını, acil durumlarda yerel otoriteden gelen uyarıları dikkate almaları ve yerel basını takip etmelerini” de önerdi.

    Radikal örgütlerin, ABD vatandaşları ve diğer yabancı uyruklu insanlara yönelik terör saldırılarına devam ettiğini duyurdu ve önceden planlanmış yada habersiz gerçekleştirilme ihtimali olan saldırıların, bombalama, silahlı saldırı, adam kaçırma ya da başka bir şekilde olabileceğini yazdı. Açıklamada ayrıca İstanbul’da yaşayan yada ziyaret eden ABD vatandaşlarını diğer yabancıların bulundukları yerlere giderken aldıkları güvenlik önlemleri üzerinde özen göstermeleri konusunda da uyarıda bulundu.