http://www.wannawatches.com

BEDELLİ ASKERLİK BEKLENTİSİ SÜRÜYOR » Kamu BilgiKamu Bilgi

23 Haziran 2024 - 10:10

BEDELLİ ASKERLİK BEKLENTİSİ SÜRÜYOR

BEDELLİ ASKERLİK BEKLENTİSİ SÜRÜYOR
Son Güncelleme :

07 Aralık 2016 - 15:45

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, katıldığı programda bedelli askerlik açıklamasında bulundu.

Bedelli askerlik için bir hazırlık olacak mı sorusuna Kaynak, “Türkiye’nin yurtiçinde ve yurtdışında çok önemli terör operasyonları yaparken bedelli askerliğin gündeme gelmesi mümkün değil” ifadesinde bulundu.

Hükumetin daha önce yaptığı açıklamalarda da Bedelli Askerlik konusunun gündemde olmadığı söylesen de Bedelli Askerlik bekleyenler umutlu. Her akşam Twitter ve Sosyal Ağlarda çalışmalar yapan Bedelli Askerlik platformu şimdide hazırladıkları açıklama ile gündemde.

İşte o açıklama:

“BEDELLİ ASKERLİK BEKLEYEN BİR MİLYON BAKAYA AK Parti iktidarında daha önce birçok kez bedelli askerlik yasası çıkartılmış ve binlerce genç bakmakla yükümlü olduğu eşi, ailesi ve yakınlarını mağdur ve muhtaç etmeden sahip olduğu işini de kaybetmeden rutin hayatına devam etmiştir. Son zamanlarda özellikle sosyal medyada birleşen birlikte hareket eden bedelli askerlik bekleyen gençler hükumete sesini duyurmayı başarmış durumda. Hükumet kanadından ise haklı sebeplerden dolayı ‘şu anda bedelli askerlik ile ilgili bir çalışmamız yok’ açıklamaları gelmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken kelime ‘Şu anda’ denilmesidir ki bu cümlenin alt metni yakın zamanda bir çalışmamız olabilir şeklinde yorumlanabilir. Şunu özellikle belirtmek isteriz; Bedelli askerlik bekleyen gençlerimizin vatan sevgisi asla sorgulanamayacak derecede yüksektir. Çeşitli nedenlerden dolayı zamanında askerlik görevini yerine getiremeyen gençlerin çoğu bakaya duruma düşmüş yada bakaya duruma düşmek üzeredir. Sonuna kadar güvendikleri hükumetin bu soruna bir kez daha çözüm bulacaklarından emin bir şekilde çalışmalarına devam edecekleri de aşikârdır. Kutsal olan Peygamber ocağı askerlik görevi, bedelli askerlik yasası çıkmalı/çıkmamalı gibi söylemlerle yıpratılmaması gereken bir kurumdur. Bedelli askerlik bekleyen gençlerin derdi siyasi değil hayatidir. Yüce Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemizin tartışmamız bir numaralı güvenlik güçleridir. Özellikle bedelli beklemek zorunda kalan gençlerimiz ‘her Türk vatandaşı doğuştan asker doğar’ deyimini bütün benliğinle benimsemiş durumda olduklarını unutmamak gerektiğini ve tüm kesimlerden destek beklemekte olduklarının da bilinmesi gereklidir.”

 

KAMU BİLGİ Android Programı ile Haberlere daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.