http://www.wannawatches.com

Twitter da Whatsapp gibi içerik paylaşımı onayı almaya başladı ama... » Kamu BilgiKamu Bilgi

23 Mayıs 2024 - 03:29

Twitter da Whatsapp gibi içerik paylaşımı onayı almaya başladı ama…

Twitter da Whatsapp gibi içerik paylaşımı onayı almaya başladı ama…
Son Güncelleme :

10 Ocak 2021 - 16:56

Sosyal medyada gündem belirleme özelliğiyle öne çıkan Twitter, kullanıcılarına Whatsapp’ın yaptığı gibi içerik paylaşımı onayı almaya başladı. Ancak Twitter bunu kullanıcının izni olmaksızın yapmayacağını taahhüt ediyor. Peki bu izin nasıl açılıp kapatılacak. Haberimizde.

Son zamanlarda whatsapp büyük bir skandala imza atarak kullanıcıların kişisel verilerini paylaşmasını, paylaşmaması halinde hesaplarını kapatacağını ilan etmişti. Bu uygulamanın sadece Türkiye’de olduğu iddiaları ise kullanıları çıldırtmış ve büyük bir kitle Telegram uygulaması yükleyerek whatsapp’ı şubatta kapatacağını söylemeye başlamıştı bile…

Twitter biraz daha akıllı davranarak kişişel verileri kullanıcının izni dahilinde paylaşmayı veya paylaşmamayı yerine getiren bir buton koydu.

Twitter’ın konuyla alakalı paylaşımı aşağıdaki şekilde:

İş ortaklarıyla ek bilgi paylaşımı

Hakkınızdaki bilgileri aldığımızda hizmetlerimizi iyileştirmek, Twitter deneyiminizi kişiselleştirmek ve Gizlilik Politikamızda açıklanan diğer amaçlar doğrultusunda kullanırız. Bazı durumlarda bu kullanım, herkese açık olmayan kişisel bilgileri iş ortaklarımızla paylaşmayı da kapsar.

Belirtilen bölgelerde yaşıyorsanız aşağıda açıklanan iş ortaklıkları için size, herkese açık olmayan kişisel verilerinizin paylaşılıp paylaşılmayacağı konusunda ek denetim sağlıyoruz. Kişiselleştirme ve Veriler ayarlarınız arasında bulunan İş ortaklarıyla ek bilgi paylaşımına izin ver ayarını kullanarak bu denetimden yararlanabilirsiniz. Bu ayarda yapılan değişiklikler hemen geçerli olmayabilir.

Bu ayar, yalnızca aşağıda açıklanan belirli iş ortaklığı türleri için geçerlidir; Twitter’ın aşağıda açıklananlar dışındaki verileri başka şekilde veya iş ortaklıkları yoluyla nasıl paylaştığını etkilemez. Ek olarak, bu iş ortaklıkları dünya çapında faaliyet gösterebilir, ancak bu ayar, yalnızca aşağıda açıklanan belirli bölgelerde geçerlidir. Yani, bir iş ortaklığı seçili bir bölgede bu ayara tabi olarak listelendiği takdirde yalnızca söz konusu bölgedeki Twitter müşterileri bu ayarı açıklandığı şekilde kullanabilir. Örneğin tüm Twitter müşterileri, bu ayarı “dünya çapında tüm Twitter müşterilerine yönelik ayara tabi olarak” bölümünde açıklandığı şekilde kullanabilir, ancak AB’de, bir EFTA ülkesinde veya Birleşik Krallık’ta bulunan müşteriler de bu ayarı “AB’de, EFTA Ülkelerinde veya Birleşik Krallık’ta bulunan Twitter müşterilerine yönelik ayara tabi olarak” bölümünde açıklandığı şekilde kullanabilir.

Aşağıdaki yöntemi kullanarak twitter kişisel veri paylaşımını kapatabilirsiniz.

Twitter > Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik ve güvenlik > Veri paylaşımı ve Twitter dışı etkinlik > İş ortaklarıyla veri paylaşımı – tiki kaldırınız.