http://www.wannawatches.com

Taşınabilir güç kaynağı patladı parçaları vücuduna saplandı » Kamu BilgiKamu Bilgi

3 Mart 2024 - 12:34

Taşınabilir güç kaynağı patladı parçaları vücuduna saplandı

Taşınabilir güç kaynağı patladı parçaları vücuduna saplandı
Son Güncelleme :

10 Ocak 2017 - 19:21

Uşakta bir vatandaş taşınabilir güç kaynağının patlaması sonucunda vücuduna saplanan parçalar nedeniyle ağır yaralandı.

Ekstra güç kaynağı olarak taşınan bataryalar tehlike saçıyor. Uşak’ta bir vatandaş taşınabilir güç kaynağının patlaması sonucunda vücuduna saplanan cihaz parçaları nedeniyle ağır yaralandı. Patlamanın ardından hastaneye kaldırılan Ethem Akgün hemen ameliyata alındı. Kalbine ve kafasına saplanan cihazın parçalarını çıkarmak için ameliyata alınan Akgün, 3 gün yoğun bakımda kaldı.

3 çocuk babası Ethem Akgün, cep telefonunu şarj etmek için aldığı taşınabilir güç kaynağını doldurmak için prize taktı. Prize taktıktan 5 saniye sonra patlayan cihaz ufak parçalara ayrılarak Akgün’ün vücudunun her yerine saplandı. Olay yerine gelen ambulansla Uşak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Akgün, hemen ameliyata alındı.

PATLAYAN CİHAZIN PARÇALARI VÜCUDUNA SAPLANDI

Prize takılan güç kaynağının patlaması üzerine 3 mm’lik metal parçalar vatandaşın kalbine ve vücudunun çeşitli yerlerine saplandı. Saplanan parçaları çıkarmak amacıyla ameliyata alınan Akgün’ün 3 gün yoğun bakımda yattıktan sonra normal odada tedavisine devam ediliyor.  Akgün’ün vücudunda halen metal parçalar bulunuyor. Patlamanın etkisiyle evin camları da kırıldı.

UCUZ DİYE ALMAYIN

Aldığı güç kaynağını şarj etmek için prize takan ve patlaması sonucunda yaralanan Ethem Akgün, ucuz olduğu için bu cihazı aldığını ve o yüzden elinde faturası olmadığını söyleyerek ucuz ürün alınmaması için uyardı.

 

kaynak: http://www.medyahaber.com/