http://www.wannawatches.com

7 Yaşında Google’a İş Başvurusu Yapan Kız ve Aldığı Cevap » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Mayıs 2024 - 14:39

7 Yaşında Google’a İş Başvurusu Yapan Kız ve Aldığı Cevap

7 Yaşında Google’a İş Başvurusu Yapan Kız ve Aldığı Cevap
Son Güncelleme :

19 Şubat 2017 - 1:08

7 yaşındayken iş başvurusu yapmayı aklınızdan geçirebilir miydiniz? Hem de Google gibi bir şirkete. Bunu yapan minik bir kız çocuğu var. Adı Chloe Bridgewater. Çoğumuzun kapısından döneceğimizi düşünerek başvurmadığımız Google’a / yaşındaki çocuk başvurdu. Mektubuyla Google’ı etkileyen Küçük Chloe bizzat Google’ın CEO’su Sundar Pichai’den cevap mektubu aldı.

Google’a yazdığı mektupta Chole, Google’da çalışmak için ne kadar hevesli olduğunu, bilgisayarlarla uğraşmayı sevdiğini aynı zamanda çikolata fabrikasında çalışmayı düşleyip Olimpiyatlarda yüzmeyi istediğini de yazdı.

Küçük Chloe’un mektubu;

“Sevgili Google’ın Patronu,

Adım Chloe ve büyüdüğüm zaman Google’da  çalışmak istiyorum. Ayrıca bir çikolata fabrikasında çalışmak ve Olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Cumartesi ve Salı günleri yüzmeye giderim. Babam bana Google’da çalışırsam puflarda oturabileceğimi, kaydıraktan kayabileceğimi ve go kart sürebileceğimi söyledi. Bilgisayarları çok seviyorum ve oyun oynadığım bir de tabletim var. Babam bana bir robotu karelerin arasında yukarı ve aşağı taşıyabileceğim bir oyun verdi ve bu oyunun bilgisayarları öğrenmem için iyi olabileceğini söyledi. Babam bana bir gün bilgisayar alacakmış. Öğretmenlerim anne ve babama derslerimde başarılı, yazmada, konuşmada ve yüzmede iyi olduğumu söyledi. Babam bana eğer böyle iyi olmaya devam edersem ileride Google’da çalışabileceğimi söyledi. Kardeşim çok zekidir ama 5 yaşında ve hala bebeklerle oynamayı ve giydirmeyi seviyor. Babam bana Google’da çalışabilmem için sizin için uygulama yapmam gerektiğini söyledi. Ama ben onu nasıl yapacağımı bilmiyorum bunun yerine babam şimdilik bir mektup yazmamanın da yeterli olacağını söyledi. Mektubumu okuduğunuz için teşekkür ederim, daha önce sadece Noel Baba’ya mektup yazmıştım. Hoşçakalın.

Chloe Bridgewater. Yaş 7″

 

İşte aldığı cevap:

“Mektubun için çok teşekkürler. Bilgisayarları ve teknolojiyi sevmenen memnun oldum, umarım teknoloji hakkında çok daha fazlasını öğreneceksindir. Bence eğer sıkı çalışır ve hayallerini takip edersen, Olimpiyatlarda yüzmekten Google’da çalışmaya kadar aklına koyduğun her şeyi başarabilirsin. Okulunu bitirdiğinde iş başvurunu bekliyor olacağım!  :)”

 

Gelecekte işi kapmış gibi görünüyor 🙂