http://www.wannawatches.com

CHP DARBEYİ BIRAKTI ÜZERİMİZE GELİYOR » Kamu BilgiKamu Bilgi

14 Nisan 2024 - 01:54

CHP DARBEYİ BIRAKTI ÜZERİMİZE GELİYOR

CHP DARBEYİ BIRAKTI ÜZERİMİZE GELİYOR
Son Güncelleme :

23 Ekim 2016 - 13:03

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın gerçekleştirildiği Afyonkarahisar’da, bazı televizyonların ortak canlı yayın programına katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve gündemdeki soruları değerlendirdi.

Yıldırım Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün Ağustos 2004 MGK kararı sonrası FETÖ hakkında hükümeti bilgilendirdiğini söyledi.

CHP DARBEYİ BIRAKTI ÜZERİMİZE GELİYOR

Biz darbeyi bıraktık, mağdur olan milleti bıraktık CHP başta olmak üzere üzerimize geliyor. Herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. Bürokrasiden bakanlıklardan temizlemek partiler üstü bir görevdir. Bu harekete karşı çıkmak demektir. Bunu ağır sorumluluğu vardır. İki gözüm olsa affetmem. Bunların en büyük zararını biz gördük. Biz erken tehlikeyi gördük 17/25 Aralıkta biz mücadeleye başladık. Seçimlerde gerekli ayıklamayı yaptık ama buna rağmen çıkmıyor mu çıkıyor. Onları da ayıklıyoruz biz şov yamıyoruz. Gerekli kontrolleri yapıyoruz yollarımızı ayırıyoruz. Biz diyoruz ki bizim yaptıklarımızı onlar da yapsınlar.

 

AÇIKÇA SÖYLEYEYİM FAZLA BİR ŞEY YAPTIĞINI GÖRMEDİK

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, FETÖ’yle mücadele için alınan MGK tavsiye kararına ilişkin, “Ağustos 2004’te, ‘Bu örgüt çok büyük imkân ve kabiliyete kavuştu. Bu iş takip edilsin’ dedim. Hükümeti kesin olarak bilgilendirdik, ‘Bu durum iyi değil’ dedik. Açıkça söyleyeyim fazla bir şey yapıldığını da görmedik” dedi

 

 

FETÖ’CÜLER BİZİ İTİRAZ BOMBARDIMANINA TUTUYOR

Bir seferde geri dönemezler incelenenler, bir hata görenler geri dönecekler, KHK ile çıkarıldılar KHK ile geri dönebilirler. Bu bir süreçtir.

Burada FETÖ’nün başka bir taktiği var itiraz bombardımanına tutup bizim incelemeleri ayrıntılı yapmamıza engel olmak. Çıkarılan memur sayısından fazla müracaat var düşünebiliyor musunuz? Bunlara rağmen ismi olmayan ihbarları hiç bir şekilde dikkate almıyoruz. Bir insanın hayatı söz konusu kılı kırk yarmak zorundayız. Türkiye’nin 81 ilinde her yerde bu incelemeler yapılıyor kararlar veriliyor hepsini incelememiz mümkün değil.

İstihbarat alt yapısının ciddi anlamda gözden geçirilmesi lazım. Bu çerçevede iç ve dış istihbaratı yeniden yapılandırmak gerekiyor. Çalışmalar henüz tamamlanmadı. MİT şuanda iç istihbarat ile de meşgul oluyor. Yerine bir şey koymadan kaldırmak mümkün değil. 2 yada 3 yıl gibi bir süreçte tamamlanacak.

 

HAKİMLERE ÇAĞRI YAPIYORUM İŞİ HIZLANDIRIN

FETÖ soruşturmaları yavaş gidiyor. Hakimlere çağrı yapıyorum işi hızlandırın. Darbeyi yapan, emirleri veren belli, o delil bu delil diye davaları uzatmayın. Kardeşim darbeye bizzat katılanları emir verenleri toplayın ve sonucu ortaya koyun. Diyoruz ki ‘Önce darbecilerin açık seçik belli olanlarını yargılayın. Ben anlamıyorum. Hukukçu değilim. Bu düşünce tarzını bir türlü kabul edemiyorum.

Buradan savcılara hakimlere bu çağrıyı yapıyorum. Zaman geçtikçe yargıya olan güven olumsuz yönde oluyor. İkinci planda örgüt ile ilgili olanları yargılamak için yeterince zamanınız olacak. Suçüstü olan insanlar için neyi bekliyorsunuz.