Öğretmene 2017'de 30.000 atama | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

Genç işsizlikte rekor

GÜNDEM, İŞKUR

Öğretmene 2017’de 30.000 atama

Bu haber 14 Aralık 2016 - 15:06 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz “2017 Yılı İçin 30 Bin Öğretmen Ataması Yapacağız” dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, TRT HABER’de katıldığı bir televizyon programında atamalarla ilgili açıklama yaptı.

 

Demiröz, TRT HABER’de katıldığı televizyon programında atamalara dair bilgi verdi. 30 bin öğretmen ataması yapılacağını hatta biraz daha fazlasının olabileceğini ifade etti.
kamubilgi.com yorum
30.000 atama yeterli mi?
30 bin atama elbetteki yeterli değil. 30 bin’e yakın öğretmen FETÖ cü olduğu gerekçesiyle ihraç edildi ve yerine bu yıl alınan öğretmen sayısı 15000, dershanecilerle birlikte 18.500. Bu durumda yaklaşık olarak 30 bin öğretmen alacağız demek 2016-2017 sezonunda yaklaşık olarak 18.500 öğretmen alınacak anlamını ifade ediyor. Burada aklımıza şu soru geliyor: “FETÖ nedeniyle attığınız öğretmenleri geri alacağınız için mi sayıyı bu kadar düşük tutuyorsunuz?”
Bu sayı hiç yeteri değil ancak bu rakamda öğretmen alınacaksa sadece 3 mülakat görevlisinin gözüne kestirdiği kişiler olmamalı. Adil, tarafsız, öğretmeni okuduğuna pişman etmeyen atama şeklinde olmalı. “Devletimiz üniversitelerin dünya çapında bir hiç olduğunu mu düşünüyor ki, yetişen öğretmen adaylarına ve oradaki öğretim üyelerine itimat etmeden mülakat yapıyor?” İşte bu soruyu kendimize sormadan edemiyoruz. Bize gelen bilgiler doğrultusunda öğretmenler, atamaların sayısını dahi geçmiş durumda. Adeta bir güven kaybı olan mülakat ve sözleşmenin kaldırılmasını istiyor.

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile Haberlere daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

1
Kimler Neler Demiş?

yorumunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Guhdar Oslu
Ziyaretçi
Guhdar Oslu

Bedelli Askerlıkle ilgili son. Bilgilerinizi paylaşınız lütfen

%d blogcu bunu beğendi: