http://www.wannawatches.com

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Vatandaş Çözüm Yada Reform Bekliyor » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2024 - 03:17

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Vatandaş Çözüm Yada Reform Bekliyor

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Vatandaş Çözüm Yada Reform Bekliyor
Son Güncelleme :

19 Ocak 2017 - 22:58

Bedelli askerlik talebinde bulunan vatandaşlar istedikleri cevabı alamadı. Hükumet yetkililerinden gelen açıklamalara göre bedelli askerlik askeri operasyonlar nedeniyle yakın dönemde öngörülmüyor. Vatandaşın beklentisi ise bedellide ya çözüm getirilmesi yada reforma gidilmesi.
İş, aile sorunları ya da eğitim gibi çeşitli gerekçelerle vatani görevlerini bedelli olarak yapmak isteyen vatandaşlara hükumetten olumsuz yanıt gelmeye devam ediyor. Yaşanan askeri hareketlilik nedeniyle bedelli askerlik gibi bir gündemlerinin olmadığını ifade eden hükumet temsilcileri operasyonların tamamlanması sonrasında ise düzenleme yapılabileceğini ifade ediyor.

Bedelli askerlik konusunda talepte bulunan vatandaşlar 2017 yılında sorunlarının çözülmesini bekliyor. Yetkili mercilere taleplerini ileten vatandaşlar bedelli konusunda bir düzenleme olmadığına dair yanıtlar alıyor. Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere herkes, bedelli askerlik olmamasının gerekçesini askeri hareketliliğe bağlıyor. Askeri operasyonların tamamlanması durumunda bedelli askerlik olabileceği ifade ediliyor.
Konu hakkında yapılan açıklamalarda cephede olan askerler varken bedelli askerlik uygulamasının doğru olmayacağına dikkat çekiliyor. Milli Savunma Bakanlığı ise askerlik ile alakalı bir reform gerçekleşmesi gerektiğinin altını çiziyor. Askerlik için gerekli personel sayısı, askerlik süresinin kısaltılması gibi konuların netlik kazanması durumunda bedelli askerlik için de bir düzenlemenin yapılabileceği ifade ediliyor. Bu durumda askeri operasyonlarda çözüme ulaşılması ya da askerlik reformunun tamamlanması haricinde bedelli askerlik 2017 yılında öngörülmüyor.

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile Haberlere daha hızlı ulaşın. Sınavları, başvuruları kaçırmayın>> YÜKLEMEK İÇİN IKLAYINIZ.