http://www.wannawatches.com

Hükumet bedelli askerliğe sıcak bakmıyor » Kamu BilgiKamu Bilgi

25 Nisan 2024 - 00:39

Hükumet bedelli askerliğe sıcak bakmıyor

Hükumet bedelli askerliğe sıcak bakmıyor
Son Güncelleme :

29 Ocak 2017 - 15:00

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bedelli askerlikle ilgili açıklama yaparak, “Bakanlar Kurulu’nda da konuşulan bir konu değildir. Yakın dönemde de gündeme gelme ihtimali yoktur”dedi.

Canlı yayında gündeme dair soruları cevaplandıran Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, ekran başındakilerden gelen bedelli askerlik çıkacak mı?” sorusuna şu şekilde cevap verdi;

Türkiye’nin şu ortamında bedelli askerlikle ilgili Milli Savunma Bakanlığı’nda da Bakanlar Kurulu’nda da konuşulan bir konu değildir. Yakın dönemde de gündeme gelme ihtimali yoktur

Yakın sürede bedelli askerliğin çıkmaması durumunda zor durumda kalacağını söyleyen gençler ise kampanya düzenleyerek sorunlarını dilegetirdiler.

 

işte yapılan o kampanya:

“Bedelli askerlik bekleyenler Sosyal medya Twitter da etiketi ile video çalışması Başlattı Son zamanlarda bedelli askerlik konusu ile alakalı siyasilerden gerekse de önemli gazete mecrasından kişilerden önemli açıklamalar üzerine Bedelli askerlik bekleyenler Sosyal medya Twitter da etiketi ile video çalışması Başlattılar. Refandum öncesi bedelli askerlik bekleyen milyonlarca bakaya ve ailesi bedelli askerlik konusu ile ilgili taleplerini iletmek ve seslerini daha fazla duyulmasını sağlamak amacıyla Twitter da Bedelli askerliği bende destekliyorum Bedelli askerliğe evet diye kısa videolar çekerek gündem oluşturmak ve bu konuda yaşanan mağduriyetlerini anlatmak için videolar çekerek daha çok kesime hitap etmeye çalışmaktadırlar Bedelli askerlik için başlatılan bu kampanyaya destek olmak için Etiketi ile Talebini söyle Videonu Çek gönder Twitterda Destek Ol Sende !”