http://www.wannawatches.com

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Anayasa değişikliği için Anayasa Mahkemesine... » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Nisan 2024 - 13:04

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Anayasa değişikliği için Anayasa Mahkemesine…

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Anayasa değişikliği için Anayasa Mahkemesine…
Son Güncelleme :

14 Şubat 2017 - 15:18

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Anayasa Mahkemesine başvurmayacağız

Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa değişikliği referandumu kararıyla ilgili açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili olarak “Anayasa Mahkemesine başvurmayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM  Grup toplantısında bazı açıklamalarda bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamasında: “Bütün vatandaşlarımızdan tek bir şey istiyorum, Nisan’ın 16’sında yapılacak referandum, bir parti seçimi değil, bir demokrasi seçimi. Demokrasiden yana mı tavır takınacağız, otoriter yönetimden yana mı tavır takınacağız? O nedenle bütün vatandaşlarımdan istirham ediyorum, sandığa giderken düşünün.” açıklamalarında bulundu.

AYM’YE BAŞVURMAYACAĞIZ

 

Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği referandumu hakkında da çeşitli açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, referandum kararıyla ilgili, kararın sandıkta verileceğini belirtti. Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:

“16 Nisan’a kadar önümüzdeki 60 günü milletin hakemliğine emanet edeceğiz. Söz konusu olan milletin egemenliğiyse bu konuda asıl Yüce Divan halkın divanıdır, milletin divanıdır. İşte bunun için Anayasa Mahkemesine başvurmayacağız.” dedi