http://www.wannawatches.com

Erdoğan'dan referandum tarihi ile ilgili açıklama » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Haziran 2024 - 03:05

Erdoğan’dan referandum tarihi ile ilgili açıklama

Erdoğan’dan referandum tarihi ile ilgili açıklama
Son Güncelleme :

07 Şubat 2017 - 23:42

Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa referandumuyla ilgili olarak “Bu hafta içerisinde kararımızı veririz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum süreciyle ilgili spekülasyonlara yanıt verirken “Bu hafta içerisinde kararımızı veririz” dedi.

İşte Erdoğan’ın o konuşması;

Anayasa komisyonunda değerlendirmeler var. Benim de cumhurbaşkanı olmam nedeniyle bunlar üzerinde değerlendirmeler yapmam gerekiyor, çalışmalar yapmam gerekiyor. Bir de koşullar itibariyle de nasıl, ne zaman bunun değerlendirmesini yapıyoruz. Sadece okuyup onay vermek değil, veya reddetmek değil bunun her yönünü değerlendirmek durumundayız. Gerek Mersin’de,

gerek şu an attığımız adımlarda herhalde hangi istikamette yürüdüğümüz bellidir. Bu çok açık net ortadadır. Bu süreç ülkemiz için önem arz ediyor. Bu konuda da özellikle ülkemizi terörize etmek isteyen anlayışlar bellidir. Terörize etmek isteyen anlayışların milletim tarafından kabul edilmeyeceğine inanıyorum. Şüphesiz ki cumhurbaşkanı olarak ülkemi terörize etmek isteyen anlayışlarla yol yürüyenlerle hiçbir zaman birlikteliğimizin olması mümkün değil. Bundan dolayı sayın Bahçeli’nin yapmış olduğu konuşmayı, efradını cani ayarını mani bir konuşma olarak gördüm. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizim buradaki duruşumuz çok önemli. Millitimizin birliği için ve bütün bunlarla birlikte güven ve istikrarla birlikte Türkiye’nin aydınlık geleceğe yürümesi için bu işe zaten ‘Evet’ dediğimi Mersin’de açıkladım. Herhalde bu artık sadece zamanlamayı beklemekte olan bir süreçtir. Arkadaşlarımızla o çalışmaları yapıyoruz. Olay sadece zamanlamadır. Bunun dışında inanıyorum ki milletim hiçbir zaman Kandil’e, İmralı’ya, onlarla omuz omuza veren terör örgütlerine olumlu bir sinyal vermeyecektir. Tamamiyle onlara inşallah bu işin karşısında duran tamamiyle milletimizin aydınlık geleceğine ter akıtmaya hazırlanan insanlarla burada yürüyecektir. Öyle zannediyorum ki bu hafta içerisinde kararımızı veririz. Ve bu kararla birlikte adım atılmış olur.”