http://www.wannawatches.com

Müezzinoğlu: İşsizlikte Hafif bir yükselme olabilir » Kamu BilgiKamu Bilgi

19 Nisan 2024 - 12:31

Müezzinoğlu: İşsizlikte Hafif bir yükselme olabilir

Müezzinoğlu: İşsizlikte Hafif bir yükselme olabilir
Son Güncelleme :

19 Şubat 2017 - 16:46

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen “Orhangazi Vizyon Çalıştayı Turizm Değerlendirme Toplantısında” bir konuşma yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamasında Türkiye’nin bir referandum sürecine girdiğini, sorun üreten bir sistemden gelecek vizyonu oluşturabilecek bir sisteme dönüşümün arefesinde bulunduklarını söyledi.

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aralık ayı işsizlik oranlarının Mart ayında açıklanacağını ifade etti.

“İş başı eğitim programında bin 502 TL’lik ücretin tamamını biz üstleniyoruz”

Müezzinoğlu konuşmasında: “Martta işsizlik rakamları, aralık ayı için muhtemelen yüzde 12,2 veya 12,3 denilecek. Hafif bir yükselme olabilir. Ocak 2017’den itibaren işsizlik oranları, önce bir duracak. Sonra da yaygın çalışmalarımızla, sizin geleceğe sahip çıkmanız ve güven duygunuzla daha çok istihdam, üretme ve istihdamdaki yükü azaltarak daha güçlü rekabet etmeyi başaracak ve inşallah 1,5 milyon istihdamı başaracağız.” dedi.

 

Müezzinoğlu konuşmasında, “Biz, 500 bin gence, ‘İş yerime nasıl adapte olacak’ eğitimi vereceğiz. Diploması var ama teorik bilgisi yok. İş başı eğitim programında bin 502 TL’lik ücretin tamamını biz üstleniyoruz. Gelsin 3 ay iş yerinizde eğitimini görsün.” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN