http://www.wannawatches.com

1 Ocak Cuma günü kısıtlamada Cuma namazı kılınacak mı? » Kamu BilgiKamu Bilgi

25 Nisan 2024 - 00:11

1 Ocak Cuma günü kısıtlamada Cuma namazı kılınacak mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında, cuma namazının kılınıp kılınmayacağı, en çok sorulan sorulardan biri oldu.

1 Ocak Cuma günü kısıtlamada Cuma namazı kılınacak mı?
Son Güncelleme :

31 Aralık 2020 - 0:42

1 Ocak Cuma günü sokağa çıkma kısıtlamanın olmasından dolayı en merak edilen konulardan birisi Cuma namazının kılınıp kılınmayacağı idi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında, cuma namazının kılınıp kılınmayacağı, en çok sorulan sorulardan biri oldu.

Daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından resmi internet sayfasından yayımlanan sokağa çıkma kısıtlaması genelgesinde güncelleme yapılarak:

“31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak, 1Ocak Cuma , 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması sırasında 1 Ocak 2021 tarihinde Cuma namazına gitmek isteyen vatandaşlarımız; İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının bu yöndeki kararları doğrultusunda, araç, kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye gidip gelebileceklerdir.” açıklamalarında bulunuldu.