http://www.wannawatches.com

Erdoğan: Öğretmenlik mesleği ücreti mukabili yapılacak bir görev değil » Kamu BilgiKamu Bilgi

22 Haziran 2022 - 02:58

Erdoğan: Öğretmenlik mesleği ücreti mukabili yapılacak bir görev değil

Erdoğan: Öğretmenlik mesleği ücreti mukabili yapılacak bir görev değil
Son Güncelleme :

03 Aralık 2016 - 20:13

‘Öğretmenlik mesleği ücretle yapılacak bir görev değildir’

Eğitimcilik diğer pek çok meslek grubundan farklı olarak, hem birikim hem de adanmışlık ister. Kendimizi bu işe adayacağız. Eğer işinize sevgiyle, aşkla, tutkuyla bağlı değilseniz, öğretmenlik mesleği ücreti mukabili yapılacak bir görev değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Eğitimcilik diğer pek çok meslek grubundan farklı olarak, hem birikim hem de adanmışlık ister. Kendimizi bu işe adayacağız. Eğer işinize sevgiyle, aşkla, tutkuyla bağlı değilseniz, öğretmenlik mesleği ücreti mukabili yapılacak bir görev değildir. Rahmetli hocalarımızı şöyle bir düşünüyorum. Sadece bizimle sabah 8 veya 9’la başlayıp, akşam 4 veya 5 değil. Bizim zamanımızda cumartesi öğleye kadar da tedrisat vardı. Cumartesi günleri de öğleden sonra veya pazar bizi yine davet ederlerdi. 10-15 kişilik gruplar halinde gider, ayrıca ders yapardık. Kiminle? Bakıyorsunuz kariyer sahibi hocaları davet ederler, o hocalarımızla ders yapardık. Bunlar bizi ayrıca güçlendiren, bize öz güven sağlayan çalışmalardı. İnşallah okullara gelen öğrencilerimizin aynı bilinçle sınıflardaki yerlerini almaları şarttır. Bu heyecanı tamamlayacak olan da eğitim-öğretim müfredatıdır. Milli Eğitim Bakanımız şu anda inşallah bu çalışmaları büyük bir azimle, gayretle sürdürüyorlar. Bizim çocuklarımız, bizim insanımız dünyadaki hiçbir ülkenin vatandaşlarından daha az zeki, daha az çalışkan değildir. Onu kabul etmiyorum. Hatalar birinci dereceden bizden ve velilerden kaynaklanıyor. El ele vereceğiz çocuklarımıza sahip çıkacağız. Şayet fen bilimlerinde, sağlık bilimlerinde, sosyal bilimlerde bunların eğitimlerine ve uygulamalarına ilişkin alanlarda dünyanın en ileri ülkeleri arasında yer almıyorsak, sorun sistemde demektir. En başta da eğitim sisteminde demektir.” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için gelecek dönemi eğitimin müfredatı, içeriği, kalitesi, mantalitesi konusunda “reform dönemi” olarak ilan ettiklerini ifade ederek, “Ona göre çalışıyoruz. Eğitim öğretim meselesini çözmeden, diğer meseleleri çözemeyeceğimiz konusunda hem fikir olduğumuza göre işe buradan başlamak zorundayız” diye konuştu.

Erdoğan, “Bu arada az önce Hidayet kardeşimi gördüm. (Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu) Hidayet de bildiğim kadarıyla Bayrampaşalı” diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aynı zamanda sağ olsun benim yanımda, bana da katkıları var ve okullarda da artık bakın bizim zamanımızda öyle spor salonları yoktu ama şimdi okullarımıza spor salonlarını da yapıyoruz. Şimdi artık bu spor salonlarından inşallah hem orta, hem lise, hem üniversitede inşallah gerçekten güçlü sporcular yetiştirmek suretiyle de milli takımlarımızı her alanda güçlü kılmamız lazım ve reklamlarda da duyduğuma göre de galiba Bayrampaşa’da bir okul açıyor. İnşallah hayırlı olur, başarılarla dolu olur.” dedi

Külliye açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner katıldı.