http://www.wannawatches.com

Kadınlara 50 bin TL geri ödemesiz kredi! » Kamu BilgiKamu Bilgi

21 Haziran 2022 - 03:07

Kadınlara 50 bin TL geri ödemesiz kredi!

Ev hanımlığı zor zanaat… Yemek yapmak, çocuk bakmak, ütü, bulaşık gibi uzayıp giden bir liste var. Şimdi bu yetenekleri kullanarak para kazanabilirsiniz. Aile bütçesine katkı sağlama yöntemlerini sizin için derledik.

Kadınlara 50 bin TL geri ödemesiz kredi!
Son Güncelleme :

13 Eylül 2017 - 10:14

ÖZGÜL ÖZTÜRK

Ev kirası, elektrik, su, doğalgaz faturaları, mutfak masrafları, giyim, çocukların eğitim giderleri… Ortalama bir Türk ailesinin her ay ödemesi gereken masrafların sadece bir bölümü bunlar. Hal böyle olunca geçim de zor. Ailede eğer 2 kişi çalışıyorsa bir nebze ama tek kişinin geliriyle bir evin geçimini sağlamak bu devirde neredeyse imkansız. Bu nedenle özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve ortalamanın altında gelir grubuna sahip olan aileler için ek gelir getiren işler yapmak şart.

GELECEĞİNİ GARANTİYE ALIYOR

Eğitim hayatını tamamlayıp mesleğini eline alan kadınların çoğu bir işyerinde çalışıp aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Ancak günümüzde meslek sahibi olsun ya da olmasın birçok ev hanımı da ev ekonomisine destek olmak için her gün evde yaptığı işleri pazarlıyor ve bundan gelir elde ediyor. On parmağında on marifet ev hanımları bu şekilde hem ekonomik durumlarını düzeltiyor hem de çocuklarının ve ailesinin geleceğini garanti altına alıyor. Siz neden onlardan biri olmayasınız?

İHTİYAÇLARI TESPİT EDİN

“Peki bunun için nereden başlamam gerekiyor?” diyorsanız onları da sizin için yazımızda derledik. Evden iş yapmaya karar verdiğinizde ilk olarak ne tür bir iş yapmak istediğinize karar verin. İş seçiminizin yeteneğinize uygun olmasına dikkat edin. İş seçiminde bulunurken çevrenizde aynı işleri yapanları araştırın. Onların verdiği hizmetlere ve müşteri durumlarına bakarak bir fikir edinin. Yaşadığınız yerdeki ihtiyaçları tespit edin. İnsanların ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını anlamaya çalışın. İhtiyaç duydukları şey sizin de ilgi alanınız içindeyse ve bu konuda iyiyseniz kesinlikle denemelisiniz.

50 bin liralık destek sağlanıyor

İşinizden elde edeceğiniz geliri ve buna karşılık yapmanız gereken harcamaları iyi hesaplayın. İşinizi kurmak için gerekli olan sermayeniz yoksa da endişelenmenize gerek yok. KOSGEB kadın girişimcilere 50 bin TL geri ödemesiz devlet destekli kredi imkanı sunuyor. Kadın girişimcilere destek amaçlı sunulan kadın girişimci kredisi ev hanımları için büyük avantajlarla sunuluyor. KOSGEB’in bu imkanlardan faydalanmak isteyen kadınların tek yapması gereken ise KOSGEB’in düzenlediği ücretsiz girişimcilik kurslarına katılıp, Uygulamalı Girişimcilik Sertifika’sını almak.

Evden yapılacak 10 iş

İşte evde uygulayabiyeceğiniz 10 iş fikri: •Kurabiye-pasta yapmak • Nikah şekeri yapmak •Yemek yapmak •Organizasyon yapmak •Çocuk ve evcil hayvan bakıcılığı•Blog açmak •Ders vermek •Reçel-konserve yapmak •Dikiş dikmek, ütü yapmak •Takı tasarımı yapmak •Etiketleme ve ip temizleme

kaynak: Akşam