Selimiye'ye titreşim önlemi | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

Selimiye’ye titreşim önlemi

Zemini titreten tur otobüsleri, Selimiye Camii’ye yaklaşamayacak. Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi kapsamında tarihi eserlere zarar veren unsurlardan olduğu düşünülen tur otobüslerinin zeminde oluşturduğu titreşim ve egzoz gazı kirliliği Edirne Belediyesi tarafından önlenecek

Bu haber 09 Haziran 2017 - 8:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Selimiye çevresinin 360 derece düzenleneceğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Tur otobüsleri tarihi eserlerin dibine kadar girip saatlerce orada kalmaz. Çünkü yarattığı titreşim vardır. Egzoz gazı kirliliği vardır.

Tarihi eserlere zarar veren unsurlar. Bizim de hedefimiz bütün bu çalışmalarla beraber Selimiye’ye en yakın noktalarda tur otobüsleri indi bindi için yerleri sağlayarak, hazırlayarak indiyi yaptıktan sonra otobüsün gelip turizm otogarında beklemesi kendi programlarına göre gelip tekrar bindi noktasından yolcuları alıp diğer noktalara götürmesi çalışması var” dedi. Gürkan, Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’nin bir yıl içinde biteceğini söyledi.

Yeni Şafak

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x