http://www.wannawatches.com

GIDA MÜHENDİSLERİ ATAMA KONUSUNDA SİTEMLİ » Kamu ilanKamu Bilgi

21 Haziran 2022 - 20:18

GIDA MÜHENDİSLERİ ATAMA KONUSUNDA SİTEMLİ

GIDA MÜHENDİSLERİ ATAMA KONUSUNDA SİTEMLİ
Son Güncelleme :

13 Ocak 2017 - 22:13

Bizlere ulaşan gıda mühendisi arkadaşlar, atamalarının olmaması konusunda sitemlerini dile getirdiler. Gıda mühendisleri olarak, basında yer alan gıda zehirlenmeleri ve gıda terör olaylarının günden güne arttığını, denetimsiz işletmeler ve merdiven altı gıda üretim yerlerinin hala varlığını sürdürdüğünü ve bir ülkede bunlara dur diyebilecek binlerce iş bekleyen Gıda Mühendisi varken görmezlikten gelindiklerini savundular. İşte bize ulaştırdıkları yazının tamamı:

 

DÖNERİN İÇİNDE ET

PEYNİRİN İÇİNDE SÜT

BAKANLIĞIN İÇİNDE GIDA MÜHENDİSİ YOK !!!

Bir mühendis dünyayı değiştirebilir ama gelin görün ki biz daha kendi dünyalarımızı kuramadık bile. Bizler kim miyiz? Bizler 7 aydır Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın mühendislik kadrolarına atama bekleyen Gıda Mühendisleriyiz. Bizler kendi aramızda örgütlenerek gece gündüz demeden çeşitli platformlarda sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Gerek milletvekillerimizin vermiş olduğu soru önergeleri gerekse bizim yapmış olduğumuz çalışmalarla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik’e defalarca ulaşmış olsak da hep yuvarlak cevaplarla geçiştirildik. Bugüne kadar pek çok bakanlık alım ilanlarını verdi ve istihdamını sağladı fakat biz hala çabalarımızın karşılığını alabilmiş değiliz.

Basında yer alan gıda zehirlenmeleri ve gıda terör olaylarının günden güne arttığı, denetimsiz işletmeler ve merdiven altı gıda üretim yerlerinin hala varlığını sürdürdüğü bir ülkede bunlara dur diyebilecek binlerce iş bekleyen Gıda Mühendisi varken NEDEN HALA YOK SAYILIYORUZ? NEDEN SAYIN BAKANIMIZ FARUK ÇELİK BİZİ GÖRMEZDEN GELİYOR?

Tüm gıda terörünü bitirebilecek ve usulsüz üretimleri durduracak olan biz Gıda Mühendisleri sizce şimdi neler yapıyoruz? Anlatayım… Bizler ya işsiziz ya da asgari ücretle, evet evet asgari ücretle çalışıyoruz. 4 yıl boyunca onca emek vermiş bizler özel sektörde herhangi bir çalışanla aynı ücretle çalışıyoruz. Neden? Çünkü Bakanlığımıza yok denecek kadar az sayıda Gıda Mühendisi atanıyor. Sizce de yazık değil mi verilen onca emeğe, çabaya? Hepimiz Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden mezun olduk ve KPSS’de yüksek puanlar aldık. Ancak ne diplomalarımız ne de aldığımız yüksek puanlar alım olmadıkça bir işe yaramıyor. Ne hayallerle gitmiştik hepimiz o üniversitelere, şimdiyse nasıl bir durumla mücadele ediyoruz. Bunun yanında bir de bizi yetiştiren ailelerimizi, öğretmenlerimizi düşünün. Ne çok gururlanmışlardı bir mühendis yetiştirdiklerine ancak gelin görün ki durumumuz ortada! Ya işsiziz ya da asgari ücretle çalışıyoruz. Gıda Mühendisleri olarak bizler hem usulsüz üretimi önleyebilir hem de ülkemizde üretilen gıdaların kalitesini arttırabiliriz. Ancak gıdada denetimin sağlanabilmesi için denetimde Gıda Mühendisinin çalışması şarttır.

Bizler bugüne kadar çok mağdur olduk ve artık bu mağduriyete son verilmesi için KADRO İSTİYORUZ. Milletimize faydalı olabilmek için KADRO İSTİYORUZ. Devlet bütçesine yük olmak için değil, katkı sağlamak için KADRO İSTİYORUZ. Bizler KADRO İSTİYORUZ. Gündüz kuşağı programlarında sürekli gıda teröründen bahsediliyor ama konuşanların bir tanesi bile Gıda Mühendisi değil. “Haksızlığa her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur” demiş Ahmet Hamdi Tanpınar biz de kabullene kabullene bu günlere geldik. Ama artık daha fazla susmayacağız! Gıdanın mühendisliği olmaz diyenlere inat mesleğimizi savunacağız.

 

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile Haberlere daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.