http://www.wannawatches.com

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni uygulama: "Aşıla" zorunlu olacak » Kamu BilgiKamu Bilgi

20 Nisan 2024 - 13:59

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni uygulama: “Aşıla” zorunlu olacak

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığının geliştirdiği “aşıla” mobil uygulaması üzerinden yapılacak.

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni uygulama: “Aşıla” zorunlu olacak
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 14:51

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığının geliştirdiği “aşıla” mobil uygulaması üzerinden yapılacak.

Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken bir uygulama olan “aşıla” Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi.

önce kayıt sonra aşı

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek “aşıla” uygulaması ile Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka “aşıla” üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

AŞILA Mobil Uygulaması Nedir?

Covid-19 pandemisi ile mücadelede aşılama en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen AŞILA Mobil Uygulaması ile hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın aşılanma sürecini takip edebilecektir.

Vatandaşlar Aşıla mobil uygulamasını www.mobilmarket.saglik.gov.tr, Apple Store, Google Play ve Huawei App Gallery marketlerden indirebilecekler.

Aşıla uygulamasına giriş yapabilmek için öncelikle cep telefonunuza uygulamanın yüklenmiş olması gerekecek.

Aile Hekimi Girişi yapan kullanıcının eğer birden fazla işlem yapabileceği birimi varsa birim seçimi yaparak devam edecek. Tek birimi olan kullanıcılar seçim yapmadan direkt olarak sistem tarafından Ana Sayfaya yönlendirilecek

Aile Hekimi girişi yapan kullanıcılar Ana Sayfada; * Aşı Uygula *Aşı Takvimi Yaklaşanlar *Randevularım *Popülasyon *Aşı Ekibimi Oluştur menülerini görebilecekler.

Hekim girişi yapan kullanıcılar Ana Sayfada; *Aşı Uygula *Randevularım *Aşı Ekibimi Oluştur menülerini görüntüleyecek.

*Aşılanacak Kişi Ekle Menüsünü ise sadece HSYS’de aşılanacak kişi ekleme yetkisi olan kullanıcılar görüntüleyebilecek.

Sağlık Personeli girişi yapan kullanıcılar Ana Sayfada *Aşı Uygula *Randevularım menülerini görüntüleyebilecekler.

Sağlık Personeli kullanıcısı uygulama içinde yapacağı tüm işlemleri kendisine yetki veren hekim gözetiminde gerçekleştirecekler.

AŞILA Mobil Uygulaması Videoları

AŞILA Mobil Uygulamasına girdiğinizde karşılaşacağınız her menünün detaylı kullanımı hakkında aşağıdaki videoları izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygulamaya Giriş

Aşı Ekibimi Oluştur

Aşı Uygula

Randevularım

Popülasyon

Aşı Takvimi Yaklaşanlar

Aşı İptal/Zayi ve E-Nabız’a Gönderim Durumu