http://www.wannawatches.com

BEDELLİ ASLERLİKTE SON DURUM » Kamu BilgiKamu Bilgi

19 Nisan 2024 - 11:25

BEDELLİ ASLERLİKTE SON DURUM

BEDELLİ ASLERLİKTE SON DURUM
Son Güncelleme :

19 Aralık 2016 - 14:52

Bedelli Askerlik 2017 Yılı İçin Binlerce Kişinin Bekleyişi Sürüyor

Bedelli askerlik 2017 yılında çıkacak mı diye merak edenlerin gözü kulağı hükümetten gelecek açıklamada önceki bedellide olduğu gibi artan talep sonrasında bedelli askerlik çıkması bekleniyor.

Son aylarda yine alevlenen bedelli askerlik konusunda binlerce kişi heyecanlı gözlerle hükümet kanadından açıklama yapılmasını bekliyor.
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından yapılan 2017 yılı bedelli askerlik hakkındaki son açıklamada bedelli askerlik uygulamasının yeniden çıkarılmasının yanlış olacağını ifade etmişti. Işık, yeni savunma reformu konsepti gereğince mevcut asker sayısının yeterli hatta fazla geleceği sonucu ortaya çıkarsa bedelli askerlik uygulamasının bir defa daha gündemlerine gelebileceğini söylemişti.
2017 yılında bedelli askerlik uygulaması hakkında kendisine soru yöneltilen Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı vatandaşların sabırlı olmasını istedi. Önümüzdeki günlerde süreci hep birlikte izleyeceklerini ifade etti.
Son olarak Başbakan Binali Yıldırım bedelli askerlik uygulaması ve bir açıklama yaptı. Binlerce vatandaş tarafından merakla beklenen konu hakkında kendisine soru yöneltilmesi üzerine Başbakan bedelli askerliğin şu an için gündemlerinde olmadığını açıkladı.
Askerlik süresinin kısalması hakkındaki soruya da Başbakan, “Bununla ilgili beklediğiniz cevabı veremiyorum. Çalışmaları yapmadan bunu söylemek yanlış olur. Ülke ihtiyacı ne, zamanlaması ne? Bu konu, üzerinde çalışmamız gereken bir konu. Ama bu yönde iyileştirme yapma ihtiyacının olduğunu söyleyebilirim.” şeklinde cevap vermişti.

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile haberlere daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.