http://www.wannawatches.com

Referandum öncesi onbinlerce kişiye istihdam! » Kamu BilgiKamu Bilgi

3 Mart 2024 - 13:20

Referandum öncesi onbinlerce kişiye istihdam!

Referandum öncesi onbinlerce kişiye istihdam!
Son Güncelleme :

15 Şubat 2017 - 22:19

Tuik raporlarına göre işsizliğin %12 seviyelerine çıkmasının ardından bakanlıklardan ardarda istihdam açıklaması geldi. Bakanlıklar tarafından çok sayıda personel alınacağı açıklandı.

“Maliye Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 kişi için anlaşmış durumdayız, 2017 yılı için. 16 bin 500’ün üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz, yoğun bakımlarımızı düzenliyoruz. 3 bin 900’ü hemen önümüzdeki ay alım işlemini tamamlayacağız. Kalan kısmını da yıl içerisinde. 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar yok. Çünkü doktorlar Maliye Bakanlığı ile istihdam edilmiyor. Aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. Tahminen 17 bin civarında da şirket çalışanı istihdam edeceğiz. sağlık meslek liseleri ve sağlık bölümünden üniversite mezunu var. Doğrusu biz hem hakkaniyet açısından daha uzun süreli eğitim alma açısından üniversite mezunlarına ağırlık vereceğiz. Lise mezunlarını da istihdam etmeye çalışacağız.” dedi
ADALET BAKANLIĞI AÇIKLADI: 10 BİN KİŞİ ALINACAK
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılında hakim ve savcı ile adliye personeli alımı yapılacağını açıklamıştı.
Adalet Bakanlığı tarafından 2017 yılında en az 6250 hakim ve savcı alınması planlanıyor.
3500 hakim ve savcının alımına ilişkin olarak sınav süreçlerinin devam ettiği belirtilirken, ÖSYM tarafından yapılan yazılı sınavın ardından yapılacak mülakat sınavını geçen 3500 hakim ve savcı alınacak. Adalet Bakanlığı, 3 Haziran’da ÖSYM tarafından yapılacak sınav ile 2750 hakim ve savcı almayı planlıyor.
ZABİT KATİBİ VE İNFAZ KORUMA DA ALINACAK
Adalet Bakanlığı, 810 icra katibi alımına ilişkin ilanı açıklanırken, icra katiplerinin alımına ilişkin mülakatların devam ettiği öğrenildi. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından uzmanlıktan ayrılanlar arasından 3000 infaz koruma memuru alımına ilişkin sınav süreçlerinin tamamlandığı ve atamalarının yakında yapılacağı belirtildi.
ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA 1280 KİŞİ ALINACAK
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan , Kara Yolları Genel Müdürlüğüne 1280 personel alımı yapılacağını açıkladı.

TRT Haber’de yayınlanan programda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç’un gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

TRT Haber Özel Röportaj programına katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Karayolları Genel Müdürlüğüne 1280 kişilik alım yapılacağını söyledi.