ABD ile kriz tırmanıyor! Son dakika açıklaması: | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

ABD ile kriz tırmanıyor! Son dakika açıklaması:

Bu haber 09 Ekim 2017 - 23:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Büyükelçisi Bass’tan son dakika vize krizi açıklaması

 

ABD Büyükelçisi Bass, ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize kriziyle ilgili açıklama yaptı. Son dakika bilgisine göre Bass, “Çalışanın tutuklanması ilişkilerimizi bozmaya yöneliktir” ifadesini kullandı.

Bass:

ABD’ye hala seyahat edebilirsiniz

Bu, Türk vatandaşlarına yönelik bir vize yasağı değildir. Yeni vize başvurularının değerlendirilmesinin askıya alınmasıdır. Geçerli vizenizin mevcut olması durumunda, ABD’ye hala seyahat edebilirsiniz. Türkiye dışında herhangi bir ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğunda vize başvurusu yapmak isterseniz, yapabilirsiniz.

Uzun sürmeyeceğini umuyoruz

Bu kolay aldığımız bir karar değildir, büyük üzüntüyle aldığımız bir karardır. Vize hizmetlerinin askıya alınmasının insanlara rahatsızlık vereceğinin farkındayız. Uzun sürmeyeceğini umuyoruz, ancak bu konunun çözülmesinin ne kadar süreceğini kestiremiyoruz. Bu süreyi, yerel çalışanlarımızın gözaltına alınma nedenleriyle ilgili her iki hükumet arasında devam eden görüşmeler ve Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti’nin Türkiye’deki tesislerimiz ve personelimizin güvenliğine ilişkin taahhütleri belirleyecektir. Teşekkür ederim.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x