BEDELLİ ASKERLİK BEKLEYENLERİN UMUTLARI SÜRÜYOR | Kamu Bilgi
SON DAKİKA

BEDELLİ ASKERLİK BEKLEYENLERİN UMUTLARI SÜRÜYOR

Bu haber 01 Aralık 2017 - 10:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2014 yılında talihsizlik yaşayan 1988 doğumlular başta olmak üzere yüzbinlerce bakaya ve tecillinin beklediği bedelli askerlik için Ankara’nın yolunu aşındıran, sosyal medya ve kamuoyunda sürekli gündemde tutmaları rağmen sesini duyuramayan gençler, son olarak Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin “Bedelli askerlik gündemimizde yok” açıklamasından sonra son adres olarak gençliğin önemini her seferinde dile getiren Cumhurbaşkanına telgraf çekmekte buldu.
Bedelli askerlik bekleyenler, bedelli askerlik platformu üyeleri, mağdur yakınları olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerinden Cumhurbaşkanlığı külliyesinde telgraf yağmuru tutuldu.
Cumhur, Reis’ine sesini duyurmak için son yol olarak, Türkiye’nin halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a telgraf ile isteklerini ve neden bedelli askerlik istediklerini belirtiyorlar.
Bedelli askerlik bekleyenlerin daha önce defalarca BİMER ve CİMER’e mesaj göndermelerine rağmen Cumhurbaşkanının biriken bakaya, tecilli ve mağdurlara cevap vermemesi ve son olarak MSB Nurettin Canikli’nin açıklamalarından dolayı belirsiz olan havayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözeceği ve mağduriyetlere bir an önce son vereceği kanısındalar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x